ZYN Red Berry Fizz

Prisintervall: 42,99 kr till 359,99 kr

ZYN Red Berry Fizz är ett tobaksfritt, vitt snus från Swedish Match som erbjuder en smak av röda bär. Dessa kommer i normal / stark / extra stark styrka. Med 6 mg / 9 mg / 11 mg per portion och 9 mg/g – 16,18 mg/g. Snuset levereras i ett slim-format med 20 prillor per dosa.

Artikelnr: N/A Kategorier: , , , , , ,

Beskrivning

Om ZYN Red Berry Fizz

ZYN Red Berry Fizz är ett all white snus utan tobak som erbjuder en smak av röda bär i formatet slim, tobaksfritt vitt snus. Varje dosa innehåller 20 prillor per dosa.

 

ZYN Red Berry Fizz | Smak och Styrka

Detta tobaksfria portionssnus ZYN Slim ger en smak av röda bär i slimmat format. ZYN nikotinpåsar / snus med smak av röda bär har nikotinhalter som sträcker sig från 9 mg per portion till 11 mg nikotin per portion.

Denna produkt innehåller nikotin som är ett beroendeframkallande ämne och ska ej användas av personer under 18 år.

Snus

ZYN Red Berry Fizz i Olika Format & Styrkor

ZYN erbjuder ett stort sortiment av tobaksfritt snus, men även olika format och styrkor inom samma smakprofil. Produkten ZYN Red Berry Fizz kommer i 3 olika format, ZYN Red Berry Fizz Normal, ZYN Red Berry Fizz Strong och ZYN Red Berry Fizz Extra strong

 

ZYN Red Berry Fizz Normal

ZYN Red Berry Fizz Normal är ett normal starkt all white snus med en smak av röda bär. Denna variant på snus har en nikotinhalt på 6 mg per portion och Zyn Red Berry Fruits Slim Normal klassas som ett normal starkt snus.

 

ZYN Red Berry Fizz Strong

ZYN Red Berry Fizz Strong är ett vitt snus med en nikotinhalt på 9 mg per portion och kategoriseras som starkt snus.

 

ZYN Red Berry Fizz Extra strong

ZYN Red Berry Fizz Extra strong är ett vitt snus med en nikotinhalt på 11 mg per portion och kategoriseras som extra starkt snus.

 

Köp ZYN Red Berry Fizz Online

ZYN Red Berry Fizz finns i olika styrkor, 6mg, 9mg och 11mg.

Beställ ZYN snus online och få snabb frakt direkt hem.

 

Produktinformation om ZYN Red Berry Fizz:

  • Kategori: Vitt snus
  • Smak: Röda bär
  • Klassificering av styrka: NormalStark
  • Producent: Swedish Match
  • Nikotin mg/portion: 6 mg / 9 mg / 11 mg per portion
  • Antal portioner per dosa: 20 prillor per dosa
  • Ingredienser: Vatten, fyllnadsmedel (E 460), växtfiber, fuktighetsbevarande medel (E 422), vegetabilisk olja, salt, surhetsreglerande medel (E 525), aromer, nikotin, emulgeringsmedel (E 471), sötningsmedel (E 950).

 

Mer info om ZYN

ZYN snus är ett varumärke som erbjuder tobaksfria alternativ med fokus på smak och kvalitet. Sortimentet inkluderar vitt snus i flera olika smaker och styrkor för att passa olika behov. Produkter som ZYN Deep Freeze Slim ger en eukalyptus och mentol smak, medan ZYN Citrus erbjuder en citrus smak i ett snus format.

 

Varumärke: ZYN

Kategori: Snus

Ytterligare information

Vikt 1 g
Produkttyp

Vitt snus

Nikotinstyrka

Normal, Stark

Nikotinhalt

9 mg/g, 13 mg/g

Nikotinhalt (mg/portion)

6,5 mg/portion, 9 mg/portion

Smak

Frukt

Innehåll/förpackning

14,70 g

Antal portioner/förpackning

21 prillor

Format

Slim

Ingredienser

Vatten, Fyllnadsmedel (E 460), Växtfiber, Fuktighetsbevarande medel (E 422), Salt, Aromer, Smakförstärkare (E 967), Surhetsreglerande medel (E 500, E 334, E 509), Nikotin, Sötningsmedel (E 950)

Producent

Swedish Match

Smakprofil